Genomize Bilişim ve Biyoteknoloji A.Ş.
19E36D13-D9E8-4D43-B564-971F078BD13D.JPG
FullSizeRender.jpg
graphel.png
dna.png

Genomize Bilişim ve Biyoteknoloji A.Ş. Tübitak 1512 desteği alan “SEQ: Yeni Nesil Dizileme Verilerinin Paylaşımı, Rutin Genetik Tanı Yaparken Yeni Mutasyon Keşfetmek” projesini hayata geçirmek için  Erşen Kavak tarafından 2014 yılında kurulmuştur.

Genomize, genom verisinin üretimi ve analizi konusunda uzmanlamış, akademi kökenli, genç ve dinamik bir biyoteknoloji girişimidir. İnovasyon, yerelleştirme, kalite ve müşteri odaklı iş geliştirmeyi ana prensipleri olarak benimseyen Genomize, insan DNA’sının analizi konusundaki akademik ve bilimsel birikimini müşterilerine hızlı ve güvenilir bir şekilde aktarmaktadır. Genomize'nin amacı sağlık alanında yenilikler yapmak ve bu yenilikleri orta ve uzun vadede halkın her kesimi için ulaşılabilir kılmaktır.

Tübitak 1512 desteği kapsamında geliştirilen SEQ biyoenformatik analiz platformu, klinik tanıda genetik yeni nesil dizileme yöntemini kullanan araştırma merkezleri, hastaneler ve genetik tanı merkezleri tarafından kullanılan ve uluslararası standartlara göre genetik tanı verilebilmesine olanak sağlayan bir platformdur. SEQ, bilimsel doğruluğu ve kullanıcı dostu arayüzünü birleştirerek yeni nesil dizilemeyi genetik tanıda yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. Türkiye genelinde alanında üretilen ilk ve tek yazılım platformu olan SEQ'in var olan müşteriler tarafından daha efektif kullanılabilmesi ve pazardaki taleplere daha iyi cevap verebilir hale gelmesi için geliştirilmesine sürekli devam edilmektedir.

Sağlık alanında bilimsel ve etik anlamda uluslararası standartlarda, ulaşılabilir ve fiyat olarak da makul ürünler geliştirmek için kararlılıkla yoluna devam etmekte olan Genomize, İngiltere'deki Royal Academy of Engineering tarafından düzenlenen “Leaders in Innovation Fellowships” programında birincilik ödülü almıştır. Ayrıca, Genomize ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001 ve ISO 27001 kalite standartlarına uygunluk belgelerini almaya hak kazanmıştır.